Tenachem

SIA TENACHEM tika dibināts 2008. gadā kā SIA TENAX meitas kompānija un, kopš tā laika tika attīstīta ar nolūku kļūt par vadošo hermētiķu ražotāju Eiropā stikla ražotāju industrijai un lielāko būvniecības hermētiķu ražotāju Baltijas valstīs. SIA TENACHEM piegādā savus produktus vairākām, lielām starptautiskām stikla ražotāju kompānijām. Uzņēmumam izdevies noturēt stabilas pozīcijas tirgū, pateicoties vadošajai pētniecības un attīstības nozīmei un jaunākajiem tehniskajiem risinājumiem ražotnē, kas atrodas 70 km no Rīgas, Dobeles pilsētā un nodarbina ap 73 darbinieku.

95% SIA TENACHEM apgrozījumu uz 40 dažādām pasaules valstīm sastāda eksporta tirgus Rietumu-Austrumu Eiropas virzienā.

2015.gada jūlijā uzņēmumu iegādājās Beļģu kompānija SOUDAL NV

http://www.soudal.lv/index.php/news/item/495-soudal-nostiprina-savas-pozicijas-stikla-pakesu-rupnieciba

Šī iegāde nozīmē turpmāku paplašināšanos šajā tirgus segmentā. TENACHEM būs nozīmīgs zināšanu un ražošanas centrs, kas SOUDAL grupai tuvākajos gados ļaus augt šajā būvniecības nozares segmentā. Ar šo ieguldījumu SOUDAL ir palielinājusi savas iespējas tehniskajā hermētiķu tirgū, ļaujot piedāvāt plašāku produktu klāstu saviem klientiem. Ar 44 filiālēm un produkcijas pārdošanu 120 valstīs visā pasaulē, SOUDAL piedāvās lielisku iespēju arī TENACHEM produktiem.

Savā 2014. gada pārskatā SOUDAL nesen paziņoja par ieņēmumu pieaugumu par 15,4% līdz 565 miljoniem eiro. Pieskaitot TENACHEM ražotni, SOUDAL tagad ir 14 rūpnīcas visā pasaulē ar, aptuveni 2300 darbiniekiem.